Miami: Martić 'sredila' jaku Rezai i prošla u 3. kolo

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić izborila je plasman u 3. kolo jakog WTA turnira u Miamiju pobjedom nad favoriziranom Francuskinjom Aravane Rezai sa 7-5, 5-7, 6-4.

U meču koji je trajao čak dva sata i 34 minute Martić je iskazala više mirnoće i koncentracije u presudnim trenucima meča, te je na kraju slavila pobjedu nad trenutno 21. tenisačicom WTA ljestvice i 18. nositeljicom turnira.

U prvom su setu obje tenisačice do rezultata 5-5 gubile svoj početni udarac po jednom, da bi onda Martić napravila break u 11. igri za vodstvo 6-5 i potom zadržavši svoj servis došla do prednosti.

U drugom je setu Martić izgubila servis u 12. igri, te automatski izgubila i set, da bi potom u odlučujući treći set startala sjajno. Tako je 19-godišnja Hrvatica povela protiv četiri godine starije Francuskinje s 3-0 oduzevši pritom svojoj protivnici dva servisa.

Uspjela je Rezai potom vratiti jedan break i smanjiti na 3-2, ali do kraja seta Martić nije popuštala i došla je do vrijedne pobjede u prvom međusobnom meču.

Ukupno je u meču Martić realizirala pet od osam break prilika, dok je njena protivnica iskoristila tek 4 od čak 16 break šansi.

Protivnica hrvatskoj predstavnici u 3. kolu bit će Belgijanka Yanina Wickmayer, 12. nositeljice turnira.