Metz: Ljubičić zaustavljen u drugom kolu

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić poražen je u meču drugoga kola ATP turnira u Metzu iz serije 250. Bolji je na tvrdoj podlozi od trećeg nositelja i pobjednika iz 2005. godine bio Xavier Malisse 7-5, 6-2...

Bio je ovo četvrti međusobni ogled, prvi izvan turnira Masters serije, Ljubičića i Malissea, nakon kojega je rezultat izjednačen 2-2. Uvodnu pobjedu u njihovim sučeljavanjima Belgijanac je ostvario 2002. godine.

Prvi je set dvoboja u četvrtak rasplet dobio kod 5-5 na Ljubičićev servis. Tijekom otvarajuće dionice meča Malisse je imao nekoliko prilika za oduzimanje početnog udarca 17. tenisaču svijeta, a iskoristio je četvrtu. Ljubičić je u prvom setu ostao bez prilike za break.

Na jednak način kako je zatvorio prvi, Malisse je otvorio drugi set - breakom, koji je odmah i potvrdio za prednost 2-0 u gemovima. Do kraja meča još je jednom slomio Ljubičićev početni udarac, a potom kod 5-2 na svoj servis iskoristio treću meč-loptu i zaključio dvoboj nakon sat i dvadeset minuta igre.

Hrvatska u Metzu ima još jednog predstavnika. Prvi nositelj turnira Marin Čilić igra 2. kolo protiv Slovaka Lukaša Lacka. U prvome je, kao i Ljubičić, bio slobodan.

Turnir u Metzu igra se uz nagradni fond od 450.000 eura.