Mektić i Zovko uspješni na Challengeru u Segoviji

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Lovro Zovko zabilježili su uspješne nastupe na startu Challengera u Segoviji...

Hrvatski tenisač Nikola Mektić plasirao se u drugo kolo vrlo jakog ATP Challengera koji se ovoga tjedna igra u španjolskoj Segoviji pobjedom protiv Slovaka Lukaša Lacka s 2-1 u setovima.

Nakon što je uspješno apsolvirao kvalifikacije 85 000 dolara vrijednog Challengera, Mektić (288.) je otišao i korak dalje pomalo iznenađujućom pobjedom protiv 135 mjesta bolje rangiranog Slovaka Lacka (153.). Bio je to njihov prvi međusobni susret u kojem je hrvatski tenisač, izuzev drugog seta, u potpunosti nadigrao Slovaka.

Mektić je osvojio prvi set rezultatom 6-2 uz dva oduzeta servisa Slovaku ne ponudivši mu pritom nijednu priliku za obrat. U drugome je setu u potpunosti pokvario ubačaj prvog servisa (39 posto) zbog kojeg je Lacko iskoristio jednu jedinu break-loptu u drugome setu, te osigurao prednost koju je držao do kraja druge dionice. Iako je i u trećem setu Mektić imao problema s ubačajem prvog servisa (44 posto), uspio je čak tri puta oduzeti servis Lacku, te slaviti s konačnih 6-2 u odlučujućem setu.

Idući suparnik Nikole Mektića biti će pobjednik susreta između Francuza Albana Olivettija i Teimuraza Gabašvilija.

Spomenimo i da je hrvatski tenisač parova, Lovro Zovko, također bio uspješan u prvom kolu parova s Francuzom Nicolasom Mahutom, s kojim je bio bolji od rumunjsko-španjolske kombinacije Voinea / Hernando-Ruano sa 6-1, 6-1.