Novi meč u utorak

Mektić i Peya porazom od Kolumbijaca otvorili završni Masters

Nakon 70 minuta igre hrvatski Davis Cup reprezentativac i njegov suigrač iz Austrije morali su priznati premoć kolumbijskom paru.

Hrvatski tenisač Nikola Mektić je s Austrijancem Alexanderom Peyom porazom započeo svoj nastup u skupini Llodra/Santoro na ATP Mastersu u Londonu, bolji od njih su bili Kolumbijci Juan Sebastian Cabal i Robert Farah sa 6-3, 6-4 za sat i 10 minuta igre.

Kolumbijcima je za pobjedu bio dovoljan po jedan break u svakom setu, u prvoj dionici tu su prednost ostvarili u četvrtoj igri, a u drugoj u devetoj. Imali su Mektić i Peya priliku u posljednjem gemu vratiti se u igru, zahvaljujući dvjema dvostrukom servis pogreškama Cabala došli su do tri vezanje break-lopte, no niti jednu nisu uspjeli iskoristiti.

U prvom susretu ove skupine Britanac Jamie Murray i Brazilac Bruno Soares svladali su Južnoafrikanca Ravena Klaasena i Novozelanđanina Michaela Venusa sa 7-6 (5), 4-6, 10-5.

Tako će Mektić i Peya u 2. kolu u utorak igrati protiv Klaasena i Venusa.