Osam najboljih

Masters počeo pobjedom Federera nad Tsongom

Dvobojem branitelja naslova Rogera Federera i Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge započeo je završni turnir osmorice najboljih tenisača sezone, ATP Finals u londonskoj O2 Areni...

Na kraju je slavio Federer 6-2, 2-6, 6-4 nakon jednog sata i 29 minuta igre i na taj način navijestio svoje ambicije u osvajanje šestog naslova.

Federeru je ovo bila sedma pobjeda nad Tsongom u desetom međusobnom ogledu, kao i treća uzastopna. Također, bila mu je to jubilarna 60. pobjeda sezone u 72. meču kojom je nastavio niz iz Basela i Pariza.

Prvi set Švicarac je dobio ekspresno, za samo 21 minutu igre, ispustivši tek tri od 19 poena na svom servisu. U drugom setu slika je bila obratna, Tsonga je dominirao, na svom je servisu ispustio tek dva poena, iskoristivši obje break-prilike.

U trećem setu Federer je priliku dočekao u desetom gemu, kada je stvorio tri vezane break prilike, ujedno i meč-lopte, iskoristivši drugu.

Federeru je ovo deseto uzastopno pojavljivanje na završnom turniru osmorice najboljih, a ovom pobjedom popravio je ukupni omjer na 35-7. Naslove je osvajao 2003., 2004., 2006, .2007. i 2010. godine.