Bolja Čehinja

Martić se oprostila od Dohe već u prvom kolu

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije daleko dogurala na WTA turniru u Dohi...

U 1. kolu je bolja od nje bila češka tenisačica Petra Četkovska koja je nakon jednog sata i 43 minuta pobijedila 7-6(5), 7-5.

Imala je Martić (60. na svijetu) dosta prilika protiv dvostruko bolje tenisačice od sebe na WTA ljestvici (Četkovska je trenutačno 30. na svijetu). Pogotovo u drugom setu kada je Martić imala dva breaka prednosti i vodstvo 4-1. No, do kraja meča je uzela samo jedan gem, a Četkovska čak šest. Vodila je Martić i 5-3, te je kod 5-4 servirala za ostanak u meču. No, u toj završnici meča je Martić intezivno griješila i na kraju izgubila meč u dva seta.

Napravila je Martić čak četiri breaka u meču, ali je isto tako pet puta prosula svoj servis. Osvojila je samo 44 posto poena nakon drugog servisa (14 od 32), te je ukupno uzela trinaest poena manje od suparnice (89-76). (TS)