ATP Pariz

Marin Čilić poražen u prvom kolu od Fernanda Verdasca

Hrvatski tenisač Marin Čilić zapeo je već na prvoj prepreci posljednjeg ATP turnira sezone, ne računajući završni Masters u Londonu, iz serije Masters 1000 koji se ovaj tjedan igra u pariškoj dvorani...

Marin Čilić poražen je u prvom kolu ATP turnira iz Masters serije 1000, koji se igra u pariškom Bercyju, od španjolskog tenisača Fernanda Verdasca sa 3-6, 6-2 i 6-3. Čilić je odlično otvorio susret čvrsto držeći svoj servis, uz visok postotak ubačaja prvog početnog udarca, dok je svaki servis-gem tjerao Verdasca da kroz igru zaradi svaki poen. Konstantan Čilićev pritisak isplatio se u šestom gemu prvog seta kada je nanizao četiri poena i oduzeo Španjolcu početni udarac. Hrvatski tenisač je do kraja seta mirno držao servis za konačnih 6-3 u prvoj dionici.

Po povratku s "pauze" kao da su se vratila neka dva potpuno različita tenisača. Španjolac je prestao promašivati, dok je naš tenisač tek počeo. Verdasco nakon malih poteškoća u prvom servis gemu drugog seta odmah oduzima servis Čiliću i, uz jednu spašenu break loptu u 3. servis-gemu, vodi s 3-0.

Do kraja seta Čilić nije više uspijevao zaprijetiti Verdascu koji je u osmom gemu drugog seta još jednom oduzeo početni udarac našem tenisaču za 6-2 i odlazak u treći set. Početak odlučujućeg seta mogao je biti kao po želji za našeg tenisača da je iskoristio 0-30 na Verdascov početni udarac ili break-loptu koju je izborio nakon toga. Španjolac se izvukao i onda je, baš kao i u drugom setu, ponovno oduzeo servis našem tenisaču i poveo s 3-0. Do kraja meča više nije bilo break-lopti, iako je naš tenisač imao 15-30 na servis suparnika kada je isti servirao za meč pri rezultatu 5-3.

Ovim porazom sezona je za hrvatskog tenisača gotova barem što se pojedinačnih nastupa tiče. Naime, Čilića još očekuje igra parova s Ivanom Dodigom, a protivnici će im biti češko-slovačka kombinacija Čermak i Polašek.