Ljubo teškom mukom do Đokovića

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pobjedom je startao na jakom ATP turniru iz serije Masters 1000 u Šangaju. U 1. kolu pobijedio je 20-godišnjeg Kineza Ze Zhanga sa 5-7, 6-3, 6-4...

Bio je to iznimno težak meč za Ljubičića, te su mu trebala dva sata i 33 minute igre da bi slomio otpor 308. tenisača svijeta koji je za turnir dobio pozivnicu organizatora.

U prvom je setu Ljubičić servis gubio u dva navrata, prvi put već u prvom gemu, a drugi put u 11. gemu kod rezultata 5-5. Prvi je put uspio nadoknaditi break, ali drugi put ne i set je otišao u nepovrat.

Nakon izgubljenog prvog seta Ljubičić je zaigrao bolje i u sljedeća dva seta nije izgubio svoj servis. Istovremeno, Zhanga je breaknuo u 4. gemu drugog i petom gemu trećeg seta, što mu je donijelo pobjedu u prvom međusobnom meču i susret s 2. tenisačem svijeta Novakom Đokovićem u 2. kolu.

Đoković i Ljubičić međusobno su dosad igrali osam puta, a uspješniji je srpski tenisač sa šest pobjeda. Na tvrdoj podlozi na kakvoj se igra u Šangaju Đoković je slavio u četiri od pet susreta.

U susretu protiv njega Ljubičić će svakako morati smanjiti broj neforsiranih pogrešaka želi li do slavlja, budući da ih je u meču protiv Zhanga napravio čak 37.