Ljubo se vraća: Izbacio na startu osmog igrača svijeta

Ivan Ljubičić pridružio se Marinu Čiliću u 2. kolu ATP 500 turnira u Pekingu, nakon pobjede nad sedmim nositeljem, Rusom Mihailom Južnijem 6-3, 7-6(3)...

Lijepa je ovo pobjeda za Ljubičića, 17. svjetskog tenisača, tim više što ih nije imao baš previše u zadnje vrijeme. Nakon 3. kola u Roland Garrosu, Ivan je u sljedećih 8 mečeva ostvario samo jednu pobjedu, protiv Ivana Dodiga u Umagu.

No, protiv Južnija je Ljubičić uvijek igrao dobro. Ovo je bio njihov osmi meč i sedma pobjeda hrvatskog tenisača, a Južnij je jedinu pobjedu proslavio u finalu turnira u Rotterdamu 2007. godine.

Valja podsjetiti da je 28-godišnji Rus, trenutno 8. na svjetskoj rang-ljestvici, prošlog tjedna osvojio ATP turnir u Kuala Lumpuru

Valja podsjetiti da je 28-godišnji Rus, trenutno 8. na svjetskoj rang-ljestvici, prošlog tjedna osvojio ATP turnir u Kuala Lumpuru. No, često se događa da tenisač ili tenisačica s osvojenim naslovom na turniru sljedećeg tjedna izleti već u 1. kolu, a takva je sudbina zadesila Južnija u Pekingu. Naišao je na njemu uvijek neugodnog rivala Ljubičića, koji ga je svladao nakon jednog sata i 45 minuta igre.

Prvi set je Ljubičić riješio s breakom za 5-3, a potom je sigurno servirao za osvajanje seta. U drugom je Južnij oduzeo Ljubičiću servis u četvrtom gemu, poveo s 5-2, ali je u 9. gemu izgubio vlastiti početni udarac. Moskovljanin je na set-loptu (40-30) napravio dvostruku servis-pogrešku, koja je našeg tenisača pogurala prema breaku. Ljubičić je, servirajući kod 5-6, s asom spasio novu set-loptu svog suparnika, a potom je dominirao u tie-breaku.

Ljubičić je zabio 15 asova u meču, Južnij niti jednoga. Hrvatski tenisač realizirao je dvije-break-lopte iz pet prilika, a Rus jednu od četiri.

U 2. kolu će Ivan igrati protiv 21-godišnjeg Ukrajinca Oleksandra Dolgopolova, 56. igrača na ATP ljestvici, koji je na startu svladao Cipranina Marcosa Baghdatisa 6-4, 6-4. Ljubičić i Dolgopolov dosad još nisu međusobno igrali. Dodajmo još da se od ženskog turnira u Pekingu oprostila 12. nositeljica, Ruskinja Marija Šarapova. Bolja od nje bila je sunarodnjakinja joj Jelena Vesnina 7-6(3), 6-2.