Ljubičić sjajnim preokretom do polufinala!

Nakon velike pobjede nad Đokovićem, Ivan Ljubičić opet je bio sjajan u Indian Wellsu.

Ivan Ljubičić pobijedio je Argentinca Juana Monaca 4-6, 6-2, 6-1 u četvrtfinalu ATP turnira Masters 1000 serije u Indian Wellsu.

Dopustio je Ljubičić, koji je servirao iznimno dobro, samo jednu priliku za break. Monaco ju je iskoristio u prvom setu. U preostalim je dvama setovima hrvatski tenisač po dva puta oduzimao servis suparniku te vrlo superiorno preokrenuo meč u pobjedu slavivši 6-2, 6-1.

Meč je trajao sat i 47 minuta, a Ljubičić je dobio drugi od tri susreta koliko je igrao protiv igrača koji se nalazi samo jednu poziciju ispod njega (26-27) na ATP ljestvici.

Hrvatski tenisač prvi se put u karijeri plasirao u polufinale kalifornijskog turnira, koji se igra na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 3.645 milijuna dolara. Dosad je tri puta gubio u četvrtfinalima.

>> Ljubo ponovno pravi protiv Đokovića: Osjećao sam da ga imam

Nastavlja usput seriju sjajnih izdanja na turnirima iz Masters 1000 kategorije. Gledajući ovu i prošlu sezonu na omjeru je od 21 pobjede i sedam poraza kad su takvi u pitanju.

Također, prvi je put dospio do polufinala jednog Mastersa od ožujka 2007. godine, kada je igrao u polufinalu Miamija.
Sljedeći će mu suparnik biti pobjednik meča između Rafaela Nadala i Tomaša Berdycha.

U prvom četvrtfinalu ženskog turnira šesta nositeljica Jelena Janković pobijedila je Ruskinju Alisu Klejbanovu 6-4, 6-4.