Ljubičić 'namučio' Federera u prvom setu

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Stockholmu, bolji od njega bio je Švicarac Roger Federer sa 7-6 (5), 6-2 nakon sat i 17 minuta igre.

Bio je ovo 16. međusobni dvoboj Ljubičića i Federera, a ukupni omjer u pobjedama je sada 13-3 u korist Švicarca.

Ljubičić je odlično započeo dvoboj, te kod rezultata 1-1 u prvom setu nizom dobrih poteza oduzeo servis Federeru. Nažalost, tu prednost nije uspio sačuvati do kraja prvoga seta, kada je kod 5-4 servirao za osvajanje te dionice igre "izdao" ga je prvi servis, a odlični Švicarac je to iskoristio i uspio izjednačiti. U "tie-breaku" Federer je bio uspješniji, te ga je riješio u svoju korist sa 7-5.

U drugom setu rezultat je bio izjednačen do 2-2, a potom je Ljubičić kardinalno pogriješio na "break-loptu" za Federera, izgubio servis, a samim time i vjeru u mogućnost dobijanja meča. Do kraja dvoboja Federer je još jednom oduzeo servis Ljubičiću, te osigurao još jednu pobjedu.

Nakon što je izgubio 13. od ukupno 16 te deseti uzastopni put (sve nakon 2003.) u srazu s trećim tenisačem svijeta, Ljubičić Stockholm napušta bogatiji za 27.300 eura nagrade i 90 ATP bodova.

U finalu će Federer igrati protiv Nijemca Floriana Mayera koji je u prvom polufinalu svladao Finca Jarkka Nieminena. (Hina)