Ljubičić izgubio nakon maratona od tri sata

Maratonski meč od čak tri sata su na ATP turniru u Rimu odigrali hrvatski tenisač Ivan Ljubičić i Amerikanac Mardy Fish. Na kraju je pobjedu odnio američki tenisač slavivši sa 7-6(2), 5-7, 6-2...

Bio je to peti međusobni meč ova dva tenisača, te druga pobjeda Fisha. Podsjetimo, da su njih dvojica prošle godine na zemlji Roland Garrosa također odigrali infraktni i napeti meč kojeg je dobio Ljubičić. Tada je u petom setu Hrvat bio bolji sa 10-8.

Ovom prilikom je slavio Amerikanac, a do uspjeha je mogao doći i u dva seta. Naime, nakon dobivenog tie-breaka prvog seta Fish je imao 4-3 u drugom setu i servis. No, u završnici te dionice je Ljubičić odigrao odlično. Vratio je break kod 4-4, te potom konstantno stiskao suparnika. Slomio ga je kod 6-5 i tako se ušlo u treći set, gdje se odmah na startu promijenila situacija na terenu.

Fish je odmah došao do breaka, potom ga i udvostručio, te na kraju s laganih 6-2 prošao u 3. kolo Rima.

Statistika je uglavnom bila izjednačena nakon meča 11. igrača na svijetu (Fisha) i hrvatskog predstavnika. Nakon drugog servisa su obojica uzimala po 54 posto poena, s tim da je Fish bio nešto uspješniji nakon prvog servisa (79-69 posto).

Ljubičić je imao tri asa više (13-10), a Fish dvije break-lopte više (10-8), kao i jedan oduzeti servis gem više (4-3). Na kraju, jedanaest poena više (107-96) na kraju meča ipak ukazuju na činjenicu da je američki tenisač te srijede bio za nijansu bolji.

Fish (11) - Ljubičić 7-6(2), 5-7, 6-2