Zaustavljen u finalu

Ljubičić ipak nije uspio: Tsonga osvojio Metz u tri seta

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije uspio zaokružiti odlični tjedan u francuskom Metzu i ukupnom pobjedom. U finalu je domaći tenisač i prvi nositelj Jo-Wilfried Tsonga slavio sa 6-3, 6-7(4), 6-3.

Meč je trajao čak dva sata i 36 minuta, a Ljubičić ga je definitivno produljio za više od sat vremena. U drugom setu se, naime, nalazio u posve izgubljenoj situaciji. Tsonga je dominirao, dobio prvi set sa 6-3 i u drugom vodio s 4-1. Tada je propuštao i break-prilike za 5-1 i ulazak u samu završnicu meča.

Ljubičić se u tom trenutku potpuno vratio u meč. Spasio je svoj servis kod 1-4. Potom je napravio break za 3-4 i odveo je drugu dionicu u tie-break. I tada je Tsonga bio korak ispred, odnosno, vodio je s 4-2, ali je Ljubičić kontrirao sa pet poena u nizu čime je izjednačio meč na 1-1 u setovima.

Ipak, kvaliteta više na strani Tsonge je došla do izražaja u trećem setu. Francuza nije pokolebao gubitak već dobivenog seta. Napravio je break kod 1-1 i potom čuvao stečenu prednost do kraja. Čak štoviše, kod 5-3 je došao do novog breaka realiziravši drugu meč-loptu.

Ljubičić je time ostao na deset osvojenih ATP turnira u karijeri, a Tsonga je osvojio šesti. Zanimljivo, ovo je Tsongi prvi osvojeni turnir nakon 2009. godine.

Francuz je tijekom meča realizirao šest od 13 break-prilika, a Ljubičić dvije od četiri, s tim da je hrvatski tenisač loše reagirao na svoj drugi servis, nakon čega je osvajao samo 47 posto poena (26 od 55).