Ljubičić ipak bez finala u Rotterdamu

Prvi hrvatski reket zaustavljen je u polufinalu jakog turnira u Nizozemskoj...

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić neće zaigrati u finalu ATP 500 turnira u nizozemskom Rotterdamu. U polufinalnom je meču bolji od Ljubičića bio francuski tenisač Jo-Wilfried Tsonga sa 6:4, 7:6(6).

Bio je ovo njihov četvrti meč u karijeri, a ovom je pobjedom Tsonga izjednačio omjer na 2-2.

U subotu je Ljubičić bio nešto slabiji nego dan ranije kada je u tri seta svladao Cipranina Marcosa Baghdatisa. Isto tako, protiv Tsonge nije mogao biti agresivan koliko je možda u datom trenutku želio, te je u većini meča Francuz bio taj koji je diktirao tempo. Unatoč tome, Ljubičić je imao veliku priliku dobiti drugi set i tako gurnuti Tsongu u zahtjevniju situaciju. Do toga ipak nije došao.

U prvom je setu Ljubičić imao stvarno vrlo malo šansi na servis Francuza. Tsonga je imao odličan postotak prvog servisa od 76 posto, a pritom je osvojio 18 od 19 poena. Do breaka je Tsonga, pak, došao kod 2-2 i nakon toga je sve prošlo u njegovoj lakoj egzekuciji.

Ipak, stvari su se na terenu promijenile početkom drugog seta. Kod vodstva 1-0 je Ljubičić imao prvu break-loptu koju nije iskoristio, ali je kod vodstva 2-1 iskoristio takvu priliku.

Mirno je Ljubičić čuvao prednost i kod 5-3 servirao za osvajanje drugog seta, no tada se pojavila crna rupa i u serviranju i u izmjenama. Ljubičić je ostao bez poena, te je drugi set otišao do tie-breaka.

U njemu je Tsonga startao s 3-0 (jedan mini-break), ali se Ljubičić ekspresno vratio do 3-3. Prvu je meč-loptu Tsonga imao kod 6-5, ali na Ljubičićev servis kada se hrvatski tenisač i izvukao iz problema. No, naredna dva poena je u nizu osvojio Tsonga, oba puta istim receptom. Dobar napad je nadogradio izlaskom na mrežu i egzekucijama uz voleje.

U drugom polufinalu, u večernjem terminu, igraju branitelj naslova Šveđanin Robin Söderling i srpski tenisač Viktor Troicki, koji je u četvrtfinalu zaustavio našeg Marina Čilića.

Ljubičiću tako kao posljednja finala ostaju prošlogodišnja u Indian Wellsu (gdje je pobijedio) i Montpellieru.