Ljubičić: Bilo bi lijepo da nakon dvije godine igram protiv Federera

Ivan Ljubičić ponudio je domaćim novinarima kratko viđenje svoje pobjede nad Ivanom Dodigom 4-6, 6-2, 6-4 u hrvatskom četvrtfinalnom ogledu dvoranskog ATP 250 turnira u Stockholmu...

Bio je to vrlo sličan dvoboj onome koji su dva Ivana odigrali ove godine u osmini finala ATP turnira u Umagu. I tada je Dodig dobio prvi set 6-4, a Ljubičić preostala dva, ali sa 6-4, 6-2.

U Stockholmu je Dodig iskoristio jedinu break-priliku u meču, u 10. gemu prvog seta, što je ujedno bila i set-lopta. No, u preostala dva seta je stariji Ivan potpuno kontrolirao dvoboj, te svom sunarodnjaku nije ponudio niti jednu šansu za break.

'Imao sam i u prvom setu neke šanse, ali ih nisam uspio iskoristiti. No, dobro znam Ivanovu igru, kao i on moju, tako da niti jedan od nas nije imao čime iznenaditi onog drugoga. Bio sam opušteniji na terenu i drago mi je zbog plasmana u polufinale', izjavio je Ljubičić.

A u polufinalu ga čeka pobjednik kasnijeg ogleda dvojice najboljih Švicaraca, Rogera Federera i Stanislasa Wawrinke. Jasno je da se očekuje pobjeda prvog nositelja...

'Gledat ću Rogerov meč večeras. Bilo bi lijepo da odmjerimo snage sutra, budući da dvije godine nismo igrali službeni meč', dodao je 17. tenisač svijeta.

Ljubičić i Federer su dobri prijatelji, te često zajedno treniraju kada su na istom turniru. Tako je bilo i ovoga tjedna u Stockholmu. Švicarac ima 12-3 u pobjedama protiv Ivana, s time da je Ljubičić posljednju pobjedu upisao još 2003. godine, i to u Federerovom dvorištu, u Baselu. Nakon toga je Federer dobio devet uzastopnih utakmica.

Protiv Wawrinke Ivan ima 3-2 u pobjedama, no, zadnja dva meča je dobio Wawrinka.

Što se tiče Ivana Dodiga, on može zadovoljan napustiti Stockholm. Ostvario je pet pobjeda, tri u kvalifikacijama i dvije u glavnom ždrijebu, uključujući i onu protiv osmog nositelja, Španjolca Tommyja Robreda, sve bez izgubljenog seta. Pritom je igrao jako dobar tenis.

Ovo je Dodigu bio drugi četvrtfinale u karijeri na nekom ATP turniru. Prvi je odigrao lani u Zagrebu. I tada ga je zaustavio sunarodnjak, Mario Ančić.