Lijepa Maria 'pokazala zube' protiv Henin

Maria Šarapova uspjela je izboriti treći set protiv Justine Henin, prije prekida meča zbog mraka...

Justine Henin apsolutna je favoritkinja za osvajanje ovogodišnjeg Roland Garrosa, svog omiljenog turnira. No, u 3. kolu naišla je na neugodnu prepreku: bivšu 1. igračicu svijeta Mariju Šarapovu, koja se polako vraća nakon brojnih ozljeda.

U prvom setu sve je išlo prema očekivanju i dominacija Belgijanke okrunjena je trijumfom 6-2, no u drugom Šarapova je pokazala kvalitetu, prebrodila probleme do 3-3 i zatim dobila tri igre te uzela set, u meču koji je počeo kasno i morao je biti prekinut zbog mraka.

Dvoboj Henin i Šarapove bit će nastavljen u nedjelju.

Pobjednicu meča Henin – Šarpova u osmini finala čeka sedma nositeljica, Australka Samantha Stosur, koja je bez većih problema svladala Ruskinju Anastasiju Pivovarovu, koja je u glavni ždrijeb ušla iz kvalifikacija. Stosur je pobijedila sa 6-3, 6-2. U prvom setu je Australka izgubila samo dva poena na svom servisu.

Srbijanka Jelena Janković pobijedila je Ukrajinku Alonu Bondarenko 6-4, 7-6(3) u meču s nevjerojatnih 15 breakova. Janković ih je napravila 8, Bondarenko jedan manje. Ukrajinka je možda najveću priliku priliku propustila kod rezultata 4-4 u prvom setu, kada je izgubila servis u kojem je imala 30-0. U drugom setu Janković dva puta nije iskoristila servis za meč, kod 5-4 i 6-5, ali je u tie-breaku nakon rezultata 3-3 osvojila četiri poena u nizu.

Janković će u osmini finala igrati protiv Slovakinje Daniele Hantuchove, koja je sa 7-5, 6-3 svladala Belgijanku Yaninu Wickmayer.