Konačno: Čilić se osvetio Mayeru, Hrvatska vodi 1-0!

Nakon teških pet setova i 192 minute borbe Marin Čilić donio je pobjedom protiv Floriana Mayera Hrvatskoj prvi bod u ogledu s Njemačkom u 1. kolu Svjetske skupine Davis Cupa...

Čilić je na tvrdoj podlozi u zagrebačkom Domu sportova na koncu slavio s 4-6, 6-0, 4-6, 6-3, 6-1, što mu je ujedno i prva pobjeda protiv Mayera u njihovom trećem međusobnom okršaju. Štoviše, Međugorac dosad protiv 36. igrača svijeta nije osvojio ni set, a 27-godišnji Nijemac ga je posljednji put svladao prošli mjesec u četvrtfinalu Zagreb Indoorsa.

U prvom su setu današnjeg dvoboja oba tenisača sigurno držala svoj servis do 4-4, a onda je Mayer prvi uspio slomiti suparnikov servis i povesti s 1-0 u setovima. No, nije na krilima toga uspjeha nastavio dalje, već je u drugom setu potpuno potonuo, točnije Čilić je s tri breaka ekspresno došao do izjednačenja.

Treći je set bio pun obrata. Mayer je poveo s 4-0, potom je Čilić smanjio na 4-2, da bi nakon toga još po jedan break napravili i njemački i hrvatski tenisač. Do željenog trećeg breaka Čilić ipak nije uspio doći i nakon tri seta je ponovno bio u zaostatku za suparnikom.

Nakon festivala obrata, u četvrtom se setu situacija smirila. Točnije, Čilić je na startu oduzeo Mayeru servis i potom mirno zaključio set i izjednačio na 2-2, ne dopustivši Nijemcu nijednu priliku za break. Sigurno odrađen četvrti set očito je 22-godišnjem Međugorcu donio puno samopouzdanja tako da je odlučujuću dionicu otvorio novim breakom, nakon toga dodao još dva, a jedine je Mayerove dvije break-lopte (u drugom gemu) uspješno obranio i nakon tri sata i 12 minuta igre došao do značajne pobjede.

U nastavku programa drugi hrvatski reket Ivan Dodig lovi drugi bod za našu reprezentaciju u dvoboju protiv prvog njemačkog tenisača Philippa Kohlschreibera.