Karlović poražen od Isnera u 'sukobu divova'

Ivo Karlović poražen je u četvrtfinalu ATP turnira u Memphisu od američkog tenisača Johna Isnera 6-1, 7-6(7) nakon jednog sata i 16 minuta igre...

Tako je susret dvojice najviših igrača na ATP Touru (Karlović 208 cm, Isner 206 cm) pripao 25. igraču svijeta koji je igrao bolje i na kraju iskoristio ukazane mu prilike.

Prvi je set Isner dobio sa 6-1, čak dva puta oduzevši Karloviću servis, dok je hrvatski tenisač u tom periodu ostao bez break lopte. U drugom je setu “Div” sa Šalate odigrao puno kvalitetnije ne dozvolivši Isneru niti jednu break loptu, a kako sam nije iskoristio jedinu stvorenu, igrao se tie break.

U odlučujućoj je igri drugog seta Karlović imao lijepu priliku za povratak u meč, ali je propustio svoje prilike. Naime, imao je Hrvat tri set lopte (vodio je 6-4), kod 6-5 uz vlastiti servis, ali ih je sve propustio. Amerikanac je nanizao tri uzastopna poena kod zaostatka 6-7 i s 9-7 u tie breaku došao do prve pobjede nad Karlovićem u drugom međusobnom meču.

Konačna statistika pokazuje da je Karlović imao više asova (13-10), kao i veći postotak poena osvojenih nakon prvog servisa (90%-78%), ali presudio je postotak poena osvojenih nakon drugog servisa koji je bio “debelo” na strani Isnera (37%-68%).