Karlović izgubio od Del Potra, Đoković 'pregazio' De Bakkera

Nakon Marina Čilića i Ivana Dodiga, prvo kolo pariškog Grand Slam turnira bilo je i posljednje za još jednog hrvatskog tenisača. U ždrijebu Roland Garrosa više ne stanuje niti Ivo Karlović...

Bolji od najvišeg tenisača na ATP Touru bio je Argentinac Juan Martin del Potro, nekad četvrti, a danas 26. igrač svjetske ljestvice. U većim dijelom izjednačenom meču dugom tri sata i 13 minuta polufinalist Roland Garrosa iz 2009. je svoje šanse bolje koristio i u konačnici i slavio 6-7(7), 6-3, 7-5, 6-4.

Prvi set riješio je Karlović u svoju korist nakon što je iskoristio drugu set loptu, a prvu na svoj servis u ruletu trinaeste-igre. Možda je sve moglo i ranije biti gotovo da je 148. igrač svijeta iskoristio 15-40 u drugom gemu, međutim, uvodno vodstvo Karlović je ostvario nešto kasnije, spasivši pritom i Del Potrovu set-loptu u tie-breaku.

Drugi set rasplet je počeo dobivati već na svom otvaranju, Argentinac je sačuvao početni udarac, a odmah potom i uzeo Karlovićev, potvrdivši ga novim gemom za 3-0. Treba naglasiti da je Del Potro u toj dionici igre ostavio Karlovića bez šanse za obrat, te da je sam imao takvih pet prilika. Iskoristio je drugu u drugome gemu u kojem je poveo 40-15 na servis hrvatskog tenisača.

Sa setom na svakoj strani treća je dionica igre ponudila obojici nekoliko šansi za vodstvo (Del Potro šest, Karlović tri u šestome gemu), a svoju je kod rezultata 5-5 iskoristio Argentinac. Bila mu je ona peta u jedanaestoj igri trećega seta.

Meč je i definitivno otišao na stranu pobjednik US Opena iz 2009. u trećem gemu četvrtoga seta, kada Karlović griješi pri rezultatu 30-40 na svoj servis.

Zaključno, Del Potro je realizirao tri od čak 16 lopti za obrat, Karlović niti jednu od pet ponuđenih. Ispalio je hrvatski tenisač 22 as-servisa (Del Potro 11) i ostvario 50 winnera (Del Potro 56). Premalo za plasman u drugo kolo...

Del Potro, koji je ovom pobjedom omjer mečeva protiv Karlovića izjednačio na 1-1, će u drugome kolu igrati protiv Slovenca Blaža Kavčiča koji je s 3-0 u setovima svladao Latvijca Ernestsa Gulbisa.