Karlović izborio polufinale Delray Beacha

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u polufinale ATP turnira u Delray Beach nakon 6-3, 6-7(5), 6-1 pobjede protiv domaćeg aduta Jamesa Blakea...

Bio je ovo već osmi međusobni meč Karlovića i Blakea, te peta pobjeda Hrvata koji je nakon ranog ispadanja prvog nositelja Tommyja Haasa postao, nominalno, prvi favorit na ovom turniru tvrde podloge.

Meč je trajao jedan sat i 41 minutu, a Karlović je unatoč igranju tri seta od početka kontrolirao meč i gotovo uvijek bio jedan korak ispred Blakea.

Amerikanac je napravio samo jedan break u meču, no on mu nije donio neku posebnu prednost. U drugom setu je svaki od igrača jednom oduzeo početni udarac suparniku, te se pitanje boljega rješavalo u tie-breaku. U njemu je Blake do mini-breaka došao kod 5-5 i poenom nakon toga dobio drugi set.

>> McEnroe opet o Hrvatima: Karlović je viši i od reflektora

>> Karlović riješio Nijemca za četvrtfinale

Međutim, umjesto da mu osvajanje seta bude dobitak novog samopouzdanja, Blake je u treći set ugazio sa zaostatkom od 4-0 čime je meč bio riješen. Moglo se takvo što naslutiti već nakon prvog breaka u trećem setu budući je Karlović čvrsto držao svoj servis u ogromnom dijelu meča.

Ostvario je čak 23 as servisa, te je osvojio je 53 od 59 poena nakon prvog servisa kojeg je tijekom meča ubacivao sa 68 posto uspješnosti. S druge strane Blake je opalio tek dva neobranjiva servisa.

U polufinalu će Karlović igrati protiv još jednog američkog tenisača, Mardyja Fisha, kojeg je dobio u četiri od pet međusobnih mečeva. Ipak, u posljednjem je slavio Fish, 2007. u New Havenu kada je bilo 7-6, 6-4 za Fisha.

U drugom će polufinalu igrati Latvijac Ernests Gulbis i Finac Jarkko Nieminen.