Hrvatski tenisač Ivo Karlović zaustavljen je u četvrtfinalu ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu. Bolji od nepostavljenog 239. tenisača svjetskog poretka bio je vodeći na ATP ljestvici Rafael Nadal rezultatom 5-7, 6-1, 7-6.

Karlović je u cijelome meču imao samo jednu šansu za oduzimanje suparnikova servisa, a tu je iskoristio za vodstvo 6-5 u prvome setu te je nakon zadržavanja vlastitog početnog udarca prvu dionicu susreta priveo kraju u svoju korist iskoristivši drugu set-loptu.

Uslijedio je furiozan niz ljevorukog Španjolca koji je u drugom setu Karloviću dopustio osvajanje samo jednog gema. Nakon toga odluka je pala u trećem setu. Niti jednom tenisaču potom nije pošlo za rukom stići do šanse za oduzimanjem početnog udarca suparničkog igrača, te je meč rasplet dobio u trinaestoj igri. Nadal je bolje otvorio tie-break, poveo 5-2 da bi potom Karlović stigao do izjednačenja nanizavši tri poena među kojima je bio i njegov 23. as u meču. Dvije je meč-lopte potom Karlović spasio, kod 6-5 i 7-6, no ne i treću kojom je najbolji tenisač današnjice stigao do četvrte pobjede u jednako toliko njihovih ogleda.

"Kada protiv Karlovića izgubite set pritisak na vama je u svakom sljedećem gemu. Mislim da sam odigrao fantastičan drugi set, vraćao sam servise bolje no ikada. U trećem nisam imao šansi budući da su njegovi servisi bili nezaustavljivi. Osjetio sam nervozu u tie-breaku jer, premda sam dobro vraćao njegove početne udarce, svoje nisam uspijevao pogađati", izjavio je po završetku meča Nadal kojem je plasman u polufinale šesti uzastopni na turniru na kojem mu omjer pobjeda i poraza iznosi 30-4.

Što se Karlovića tiče, dobro odrađen posao u Indian Wellsu gdje je nanizao Matosevica, Ferrera, Simona i Montañesa uvjetovat će napredak na ATP-ovoj ljestvici za nekih 90-ak mjesta.

"Trenutačno sam malo razočaran jer je meč bio neizvjestan. Pobjedu su odlučila dva poena, a ta su dva mogla otići i na drugu, moju strani. Nisu. Ipak, iza mene je dobar tjedan i zadovoljan sam", kazao je Karlović.