Dobro se borio

Karlović zaustavljen u osmini finala Montreala

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije uspio izboriti plasman u četvrtfinale ATP turnira iz Masters serije 1000 u Montrealu.

Bolji od 'Diva sa Šalate' u osmini finala bio je Čeh Tomaš Berdych sa 6-3, 7-6(2).

Bio je to četvrti međusobni meč između Karlovića i Berdycha, te druga pobjeda češkog tenisača, sedmog nositelja turnira i trenutno devetog igrača ATP ljestvice. Do nje je došao nakon jednog sata i 43 minute igre.

U cijelom meču samo je jednom neki tenisač gubio svoj početni udarac, a dogodilo se to četvrtom gemu prvog seta kada je nažalost pokleknuo "Div sa Šalate", trenutno 125. igrač svijeta. Drugi set riješen je u tie-breaku u kojem je Berdych nakon 2-2 nanizao pet poena u nizu, te je tako došao do trijumfa.

Valja reći da je Karlović odservirao 12 asova, dva više od Berdycha, kao i da je propustio realizirati četiri break-lopte, po dvije u svakom setu. Sve je break-prilike Berdych uspio spašavati kvalitetnim servisima, a sam je realizirao jednu od pet break-lopti.

Kasnije tijekom dana na terene Montreala će još dvojica hrvatskih tenisača i obojica će odmjeriti snage protiv srpskih suparnika. Marin Čilić igrat će protiv najboljeg igrača svijeta Novaka Đokovića, dok će se Ivan Dodig suprotstaviti Janku Tipsareviću. Pobjednik potonjeg meča bit će sljedeći suparnik Berdycha u četvrtfinalu.