Dodig 'pao' nakon gotovo pet sati tenisa!

Ivan Dodig izgubio je od Philippa Kohlschreibera u drugom meču Davis Cupa Hrvatske i Njemačke

Nakon pobjede Čilića u pet setova protiv Mayera, Njemačka je na isti način uzvratila. U iscrpljujućem maratonskom meču Kohlschreiber je slomio Dodiga nakon gotovo pet sati igre.

Sitnice su, točnije samo jedna lopta, dijelile Hrvatsku od vodstva 2-0 nakon prvog dana okršaja u zagrebačkom Domu sportova. Dodig je u tie-breaku četvrtog seta imao meč-loptu kod rezultata 6-5 na Kohlschreiberov servis. Nije to iskoristio, meč je otišao u peti set i najbolji njemački tenisač na koncu je slavio sa 6-4, 3-6, 4-6, 7-6(6), 6-4 nakon četiri sata i 38 minuta igre.

Sve je do te propuštene meč-lopte upućivalo na to da će Međugorac zaključiti dvoboj pobjednički, ali neizvjestan tie-break, u kojem se jedan poen koji je Dodig dobio morao ponavljati zbog uzvika iz publike, na kraju je otišao na stranu Kohlschreibera. Na set-loptu Nijemca Dodig je napravio dvostruku servis-pogrešku i kola su krenula nizbrdo.

Već u prvom gemu odlučujućeg seta 35. igrač svijeta je napravio break koji je, istina, naš tenisač "poništio" u osmom gemu. Ali, već u idućoj igri Kohlschreiber je još jednom oduzeo servis Dodigu i nakon toga na svome servisu bez problema priveo meč kraju i osigurao pobjedu u prvom međusobnom ogledu ovih tenisača.

Jedini obrat u prvom setu dogodio se u devetom gemu. Imao je odmah nakon toga i Dodig tri break-lopte za izjednačenje, ali nije ih realizirao i set je otišao na njemačku stranu. Nije to, međutim, omelo 57. tenisača ATP-ove ljestvice. Zaigrao je u nastavku bolje i s po jednim breakom u sljedeća dva seta preokrenuo situaciju na terenu u svoju korist.

U četvrtom je setu Kohlschreiber brzo poveo s 2-0, ali je i Dodig ekspresno izjednačio na 2-2, da bi set na kraju bio odlučen u već opisanom tie-breaku.

Za subotnji su dvoboj parova zasad prijavljeni Dodig i Ivo Karlović s naše strane, odnosno Christopher Kas i Philipp Petzschner s njemačke, ali promjene su još uvijek moguće.