Jeste li ovo ikad čuli od Federera: 'Moj cilj nije biti prvi na svijetu'

Najbolji svjetski tenisač Rafael Nadal je i uoči ATP turnira iz Masters 1000 serije u Madridu morao odgovarati na pitanja u najbližem pratitelju Novaku Đokoviću...

Srpski tenisač igra čudesno u 2011. godini u kojoj još nije izgubio nijedan meč. Osvojio je Australian Open, Dubai, Indian Wells i Miami, a i na turniru u Beogradu koji upravo traje je zasad došao do polufinala. Jasno je da s takvom serijom ima velike izglede za svrgavanje Nadala. Iako je razlika još uvijek veće od 3000 bodova, Španjolac sljedećih tjedana brani jako puno bodova, što je Đokovićeva šansa.

''Uopće se ne opterećujem Đokovićem. Trenutna mi je briga samo moj prvi suparnik u Madridu, a protiv Novaka mogu igrati tek u finalu'', kazao je Nadal, o tenisaču od kojeg je gubio u završnim borbama u Indian Wellsu i Miamiju.

''Vrlo sam zadovoljan svojim igrama ove godine. Moj cilj nije biti prvi na svijetu, već biti konkurentan na svakom turniru. Mnogo mi je važnije osvojiti turnir nego biti broj jedan. Đoković ima dobru šansu da dođe na prvo mjesto u iduća dva ili tri mjeseca. Ja mogu ostati bez broja jedan čak i u slučaju da osvojim nekoliko turnira, ali to je normalno. Novak brani vrlo malo bodova za razliku od mene koji imam puno toga za braniti do kraja Wimbledona'', dodao je prvi svjetski reket.