Igra protiv Querreya

Ivo Karlović u finalu Challengera u Sacramentu

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u finale ATP Challenger turnira koji se na tvrdoj podlozi igra u Sacramentu. U polufinalu je drugi nositelj Karlović pobijedio Amerikanca Sama Querreya sa 7-6(6), 3-6, 6-4

Bio je ovo peti međusobni ogled Karlovića i trećeg nositelja ovog turnira Querreya, ali prvi put na razini Challenger turnira. Karlović je nakon dva sata i dvanaest minuta upisao drugu pobjedu. Neizvjestan je bio taj polufinalni ogled u kojem je, može se reći, dosta toga propustio Querrey.

Querrey, ne tako davno igrač među dvadeset najboljih na svijetu, a danas tek 120. igrač na ATP ljestvici, je u prva dva seta došao prvi do breaka prednosti. U prvom setu ga nije znao zadržati, kao niti čak 5-2 u tie-breaku. Karlović je dobio tie-break sa 8-6, ali u drugom setu nije došao niti blizu breaka.

U ključnom trećem setu su oba tenisača relativno čvrsto držali svoj servis, a potom je Karlović kod 5-4 iskoristio prvu takvu šansu, koja je u tom trenutku bila meč-lopta.

Oba su tenisača imala iskorištenost break-prilika dvije od pet, s tim da je Amerikanac čak osvojio deset poena više u meču (101-91). Karlović je upisao 14 as-servisa, a Querrey deset.

U drugom polufinalu će igati dva Amerikanca, prvi nositelj James Blake i Alex Kuznjecov.