Manje od sat vremena

Ivo Karlović ekspresno u drugo kolo turnira u Cincinnatiju

Fantastično učinkovitom igrom hrvatski je tenisač Ivo Karlović pobijedio najboljega njemačkog tenisača Floriana Mayera u prvom kolu ATP turnira Masters 1000 kategorije u američkom Cincinnatiju...

Nakon 57.5 minuta igre bilo je 6-1, 6-3 za hrvatskog tenisača, za osamdeset pozicija lošije plasiranog od 24. tenisača svijeta.

Sve će o Karlovićevoj igri reći statistika: nije dopustio suparniku niti jednu break-loptu, a svih je svojih osam servis-gemova dobio iz ukupno 38 poena, od čega je izgubio samo šest. Točno polovicu, 19 poena na servisu, završio je asovima.

Kao rijetkokad je Karlović također bio efikasan na reternu: breaknuo je Mayera po dva puta u svakom setu iskoristivši četiri od čak 11 break-prilika. U prvom je setu poveo 5-0, a u drugom je pri Nijemčevu servisu osvojio prvi i posljednji, deveti gem.

Bio je ovo treći sraz dvojice tenisača i druga Karlovićeva pobjeda. Prvu je upisao još 2006. godine na Challengeru u floridskom Sunriseu.

U drugom kolu velikog turnira koji se za nagradni fond od 2.592.000$ igra na tvrdoj podlozi protivnik Karloviću bit će bolji iz španjolskog okršaja Nicolasa Almagra i Alberta Montañesa.