Ivan Dodig se plasirao u drugo kolo turnira u Barceloni

Naš tenisač Ivan Dodig lakoćom se plasirao u 2. kolo ATP 500 turnira u Barceloni, koji se igra na zemljanoj podlozi uz nagradni fond od 1.995.000 eura..

U 1. kolu je Dodig, trenutno 56. tenisač na ATP ljestvici, pobijedio francuskog kvalifikanta i 150. igrača u svjetskom poretku Vincenta Milota 6-2, 6-3, nakon jednog sata i 25 minuta igre. Iako je Međugorac dva puta u meču izgubio svoj servis, po jednom u svakom setu, iskoristio je 5 od 9 break-lopti, pa nije bilo puno dramatike u prvom dvoboju ove dvojice igrača na nekom ATP turniru. Igrali su 2008. godine dva puta na manjim turnirima u Francuskoj, te su obojica tada upisali po jednu pobjedu.

Dodigu je ovo prvi nastup na ATP turniru u Barceloni u karijeri. U 2. kolu igrat će protiv Šveđanina Robina Söderlinga, od kojeg je izgubio u tri seta ove godine u 2. kolu ATP Masters 1000 turnira u Miamiju. Imao je tada Dodig veliku priliku, jer je u trećem setu vodio s 4-1, ali je izgubio zadnjih pet gemova u meču, a u zadnjem je propustio break-loptu za novu šansu.

Söderling je treći nositelj turnira, a prva dva su Španjolac Rafael Nadal i Britanac Andy Murray.