ITF Albuquerque: Mirjana Lučić pobjednica

Mirjana Lučić, 28-godišnja hrvatska tenisačica, slavodobitno je završila s nastupom na ITF turniru u američkom Albuquerqueu. Slavila je i u nedjeljnom finalu...

Do druge ITF pobjede ove godine Lučić je došla pobijedivši u finalnom ogledu Amerikanku Lindsay Lee-Waters sa 6-1, 6-4. Bio je to treći međusobni meč ove dvije tenisačice i nakon njega Hrvatica ima pozitivnih 2-1.

Recimo da je tijekom travnja Lučić osvojila ITF u Jacksonu, na zemljanoj podlozi, a ovom je prilikom bila najbolja na tvrdoj podlozi Albuquerquea. Pritom je izgubila samo jedan set.

Lee-Waters, inače 229. igračica na svijetu, je pružila otpor samo u drugom setu. U prvom je Lučić projurila do laganih 6-1.

Potom su u prva četiri gema drugog seta tenisačice gubile vlastiti servis, no kada je Lučić kod 4-4 napravila novi break, u idućem gemu nije dopustila 33-godišnjoj suparnici da vrati dramu na teren. Zadržala je svoj servis i proslavila pobjedu.

Na početku tjedna, prije starta ovog turnira, Mirjana Lučić je bila 115. igračica na svijetu. Od ponedjeljka, na novoj WTA ljestvici, će postati najbolja hrvatska tenisačica. Preskočit će trenutačno vodeću Karolinu Šprem.