breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Indian Wells: Čilić bez pravog odgovora na Wawrinku

Ivo Karlović ostaje posljednji predstavnik hrvatskog tenisa u Indian Wellsu, na ATP turniru iz Masters serije 1000. U utorak je, pak, iz daljnje borbe ispao Marin Čilić...

Od njega je bolji bio švicarski tenisač Stanislas Wawrinka, 14. igrač na svijetu, sa 7-5, 6-3. Meč je trajao jedan sat i 38 minuta, a bio je to ujedno već sedmi međusobni ogled ova dva igrača. Wawrinka je dobio prva četiri ogleda, potom je Čilić ušao u mini-seriju od dvije pobjede, ali je u Indian Wellsu opet uspješniji bio Švicarac.

Gledajući meč, Wawrinka je i zaslužio pobjedu, jer je, osim kratkog perioda u drugom dijelu prvog seta, kontrolirao stanje na terenu. Bio je mirniji i precizniji u izmjeni, a uz to je daleko bolje koristio situacije na suparnički servis. Uostalom, Wawrinka je imao kroz meč čak 10 break-prilika od kojih je iskoristio tri. Čilić je imao dvije break-šanse što je okrunio jednim oduzimanjem servisa.

Wawrinka je do vodstva 5-3 u prvom setu rijetko gubio poene na početni udarac, no tada je Čilić vratio izgubljeni break i izjednačio na 5-5. No, kratkog je vijeka bio povratak hrvatskog tenisača, 20. igrača na svijetu, u prvi set, jer je Wawrinka nakon 5-5 dobio dva gema zaredom i tako dobio prvi set.

U drugoj dionici je izjednačen meč trajao do vodstva Wawrinke 3-2, kada je opet krenula njegova agresija, ali i češće greške Čilića. Ipak, Wawrinka nije kod 3-2 iskoristio 15-40 na servis Čilića, ali je zato do breaka došao kod 4-3. Poveo je 5-3 i potom vrlo lako dobio svoj servis za prolaz u osminu finala.

Istaknimo nevjerojatnu pobjedu Novaka Đokovića protiv Ernestsa Gulbisa. Pobijedio je srpski tenisač sa 6-0, 6-1 čime je i dalje neporažen u 2011. godini. Ovo mu je bila 14. pobjeda...