Hrvatska uvjerljivo do četvrtfinala sa Srbijom ili SAD!

Hrvatski tenisači izborili su plasman u četvrtfinale Davis Cupa već nakon subotnje igre parova u dvoboju protiv Ekvadora u 1. kolu Svjetske skupine u Varaždinu...

Marin Čilić i Ivo Karlović očekivano su uspješno odradili posao protiv Ekvadora. Nakon pojedinačnih pobjeda u petak protiv braće Lapentti, Ivo je pobijedio starijeg i boljeg Nicolasa u pet setova, a Marin Giovannija u tri, isti igrači opet su se našli na terenu u subotnjoj igri parova. Čilić i Karlović slavili su pobjedu u tri seta, 7-6(3), 6-3, 7-5 nakon dva sata i 40 minuta igre.

Braća Lapentti u cijelom meču su izborili samo jednu break loptu, u drugom setu, koju su i realizirali. No, to im i nije bilo od pomoći, jer su Hrvati u tom setu napravili dva breaka. U prvom su hrvatski tenisači bolje odigrali tie-break (7-3), a u trećem su do breaka došli u 11. gemu, a onda je Čilić sigurno odservirao za pobjedu i prolaz u četvrtfinale.

'Danas smo pokazali klasu više od njih, te smo uz pomoć publike riješili posao u dva dana. Dali smo priliku našim novim članovima Ivanu Dodigu i Antoniju Veiću da se iskažu u nedjelju. Nadam se da će i njih doći podržati publika u velikom broju', rekao je nakon dvoboja prvi hrvatski reket Marin Čilić.

Hrvatska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča između Srbije i SAD-a u beogradskoj Areni, u kojem Srbija nakon prvog dana vodi s 2-1. Ukoliko Srbija pobijedi, gostovat će u četvrtfinalu u Hrvatskoj, a ukoliko Amerikanci naprave veliki preokret i ostvare ukupnu pobjedu u Beogradu, oni će biti domaćini Hrvatskoj u susretu za polufinale.

'Osigurali smo Svjetsku skupinu i sljedeće godine, te priliku da ponovimo prošlogodišnji uspjeh kada smo igrali u polufinalu. Vjerojatno nas čeka Srbija u četvrtfinalu na našem terenu, bit će napeto', izjavio je izbornik hrvatske reprezentacije Goran Prpić.