Hrvati u Umagu krenuli grozno: Nakon Veića ispao i Dodig

Ponedjeljak definitivno nije bio sretan dan za hrvatske tenisače na ATP turniru u Umagu. Sva trojica koja su nastupili doživjeli su poraze...

Krenulo je s Dinom Marcanom koji je poražen u 3. kolu kvalifikacija od Talijana Gianluce Nasa (6-4, 7-5). Potom je u otvarajućem meču 22. izdanja glavnog turnira bolji od Antonija Veića istovjetnim rezultatom bio Argentinac Diego Junqueira, da bi na kraju Španjolac Albert Ramos savladao Ivana Dodiga 6-4, 3-6, 6-2.

Bio je ovo prvi međusobni ogled Dodiga (40. na ATP ljestvici) i Ramosa (82. na ATP ljestvici), a na kraju je Španjolac izvojevao pobjedu nakon dva sata i 36 minuta igre.

Dodig je servis gubio u čak pet navrata zahvaljujući brojnim neprisiljenim pogreškama, a u trećem je setu kod zaostatka 0-3 i 40-30 na svoj početni udarac zatražio liječničku pomoć zbog problema s gležnjem lijeve noge. Nakon ukazanog tretmana vratio se na teren, ali izgubio je sljedeća dva gema i tako se suočio s praktički nenadoknadivim minusom. Dobio je zatim dva gema u nizu, u osmom gemu spasio i dvije meč-lopte, ali više od toga nije išlo. Za Dodiga je ovo treći uzastopni poraz u 1. kolima, nakon Wimbledona i Hamburga.