Izgubio prvi set na turniru

Hewitt dobro namučio Đokovića u Melbourneu!

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković silno se namučio za pobjedu protiv Australca Lleytona Hewitta u meču osmine finala prvog Grand Slam turnira godine, Australian Opena u Melbourneu...

Pobijedio je Đoković, nakon nešto manje od tri sata igre, sa 6-1, 6-3, 4-6, 6-3. Bio je to prvi set koji je Đoković izgubio na ovogodišnjem turniru i nakon tri laka zalogaja srpski je igrač ovom prilikom morao itekako "patiti" na terenu.

Prije Hewitta Đoković je izgubio samo dva gema protiv Paola Lorenzija i Nicolasa Mahuta, a šest protiv Santiaga Giralda. Ovom je prilikom izgubio set, trinaest gemova i mnogo, mnogo snage...

Prva dva seta je Đoković dobio 6-1, 6-3, ali takav rezultat možda nije prikladan igri na terenu. Mnogo je gemova igrano na izjednačenje, ali je Đoković gotovo svaki napeti gem rješavao u svoju korist. No, u niti jednom trenutku Hewitt nije odustao od svoje igre i strašnog entuzijazma koji je donio sa sobom na teren.

Upustio se s Đokovićem u veliku borbu s osnovne linije. I Rafael Nadal je na najbolji mogući način saznao koliko je teško tako parirati Đokoviću, no Hewitt je u velikom dijelu trećeg i četvrtog seta pokazao da čak ima i više snage od prvog tenisača na svijetu.

Dobio je Australac treći set i time uzbudio duhove na Rod Laver Areni. Ipak, nakon uvodnih nekoliko gemova četvrtog seta, u kojima je Đoković djelovao umornije od suparnika, Srbin se stabilizirao, počeo pogađati i na kraju dobio zadnji set sa 6-3.

No, s Hewittom su očito krenula velika uzbuđenja za Đokovića. Sljedeći suparnik je David Ferrer, pa vrlo vjerojatno Andy Murray i u mogućem finalu Rafael Nadal ili Roger Federer.

Đoković je na kraju osvojio 26 poena više (126-100), iskoristio čak osam od 12 break-lopti (Hewitt četiri od šest), a ukupno je Đoković imao čak 55 izravnih poena, za razliku od 23 Australca.