Neočekivani poraz

Granollers neočekivano šokirao Čilića u Valenciji!

Hrvatski tenisač Marin Čilić zaustavljen je u 2. kolu ATP turnira u Valenciji čime je njegova serija pobjeda zaustavljena na brojci šest. Bolji od njega bio je Španjolac Marcel Granollers 3-6, 6-3, 7-5...

Do ovog susreta Čilić je četiri puta igrao protiv Granollersa i ostvario isto toliko pobjeda, no ovog puta nije uspio savladati 34. tenisača svijeta iako je dobio prvi set.

Čilić je u prvom setu napravio break u drugom gemu i kasnije sačuvao svoj servis za vodstvo. U drugom setu je pokleknuo u 4. gemu i set je otišao na stranu Granollersa, da bi u trećem setu najbolji hrvatski tenisač svoj servis gubio u dva navrata. Prvi put pokleknuo je na početku odlučujuće dionice, vratio se u četvrtom, da bi ponovo izgubio servis kod rezultata 5-5.

Kod vodstva Granollerosa 6-5 i njegovog servisa Međugorac je došao do dvije break-lopte, ali nije ih iskoristio i Španjolac je pred domaćom publikom nakon Aleksandra Dolgolpolova uzeo još jedan veliki "skalp".

Dodajmo i da je u Valenciji poražen i drugi nostelj Francuz Jo-Wilfried Tsonga. Bolji od njega bio je američki tenisač Sam Querrey sa 7-6(5), 6-2 nakon 78 minuta igre. Querrey je 116. igrač ATP ljestvice, a bila mu je ovo prva pobjeda nad Tsongom u drugom međusobnom ogledu.

Zanimljivo je kako su tako u 2. kolu ispala dvojica tenisača koji su prošlog tjedna trijumfirali na ATP turnirima. Podsjećamo, Čilić je slavio u St. Peterburgu, a Tsonga u Beču.