Gotovo je: Karlović deklasiran, kraj za Hrvatsku

Hrvatska teniska reprezentacija oprostila se u osmini finala od ovogodišnjeg Davis Cupa...

Nakon što je Marin Čilić vratio Hrvatsku u igru pobjedom protiv Kohlschreibera, u posljednjem petom meču odluka o pobjedniku bila je u rukama Ive Karlovića i Philippa Petzschnera. 'Div sa Šalate' dobio je priliku umjesto umornog Dodiga, iako ove sezone igra jako slabo i gubi meč za mečom.

Odlični njemački tenisač, 67. igrač svijeta, Karloviću nije dao nikakve izglede. Sjajno je vraćao servise, a u polju je bio apsolutno dominantan, kao u ostalom i većina protivnika našeg 2.08m visokog tenisača. Ivo je nastavio svoju negativnu seriju poraza.

Petzschner je servis Karloviću oduzeo odmah u prvoj igri i rutinski priveo prvi set kraju. U drugom nije bilo 'breaka', pa je odlučivala 13. igra u kojoj je Petzschner imao par dobrih poena pa je poveo s 2:0 u setovima.

Činilo se da je sve gotovo kad je Nijemac oduzeo servis Karloviću na početku trećeg seta. Ipak, Ivo je uzvratio, imao i priliku još jednom uzeti servis Petzschneru, no meč je opet otišao u 'tie-break' i gosti su stigli do konačnog trijumfa.

Petzschner je imao više izravnih poena u meču (56-41), manje pogrešaka (19-36) te je u ključnim trenucima odigrao na visokom nivou.

Hrvatskoj ostaje u rujnu borba za opstanak u Svjetskoj skupini.