Golubjev srušio i Ferrera, u finalu protiv Južnija

Mihail Južnij i Andrej Golubjev odigrat će u nedjelju rusko-kazahstanski finale teniskog ATP turnira u Kuala Lumpuru, koji se u dvorani, na tvrdoj podlozi, igra uz nagradni fond od 850.000...

Nakon što je u petak pobijedio prvog nositelja, Šveđanina Robina Söderlinga, 6-3, 6-2, Golubjev je u subotnjem polufinalu nadigrao petog nositelja, Španjolca Davida Ferrera. Opet je bilo impresivno i opet je bilo u dva seta – 7-5, 7-6(4), samo što se ovaj put 23-godišnji Kazahstanac, koji igra najbolju sezonu karijere, morao mučiti nešto duže (106 minuta naspram 71 protiv Söderlinga).

Imao je Golubjev priliku i za lakšu pobjedu nakon što je u 11. igri drugog seta po drugi put u meču uspio oduzeti servis Španjolcu. Na njegovu žalost, Ferrer mu je odmah uzvratio breaknuvši ga jedini put u meču. U tie-breaku ipak Golubjev, pobjednik ovoljetnog turnira u Hamburgu, zasad jedinog u karijeri, nije posustao te je na kraju slavio 7-4.

Protivnik u finalu bit će mu Rus Mihail Južnij, koji je nakon Cipranina Marcosa Baghdatisa u četvrtak preokrenuo također i dvoboj protiv sunarodnjaka Igora Andrejeva. Slavio je na kraju 3-6, 6-0, 6-2.

Rođeni će se 28-godišnji Moskovljanin u nedjelju boriti za svoj drugi ovosezonski naslov u četvrtom finalu. Pobjeda mu treba jer bi se njome približio nastupu na ATP Finalsu, završnom turniru sezone osmorice najuspješnijih ovogodišnjih tenisača na Touru. Polufinalist US Opena i deveti tenisač svijeta trenutačno je deseti na ljestvici prema rezultatima u aktualnoj sezoni.