Fenomenalni Čilić obranio naslov u Chennaiju!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić obranio je naslov na ATP 250 turniru u indijskom Chennaiju pobjedom u finalnom meču nad Švicarcem Stanislasom Wawrinkom 7-6(2), 7-6(3)...

Četvrta je to turnirska pobjeda u karijeri 21-godišnjeg Međugorca koji je sada u finalima na omjeru pobjeda i poraza 4-2.

Za pobjedu nad Wawrinkom (21. igrač ATP ljestvice i treći nositelj turnira), njegovu prvu u pet dosadašnjih međusobnih susreta, Čiliću su bila potrebna dva sata i 40 minuta igre, čime je došao do svoje desete uzastopne i 13. pobjede u Chennaiju ukupno u 14 nastupa.

U prvom su setu oba tenisača držala svoje servise do osmog gema, kada je prvi pokleknuo Čilić. Međutim, uspio se vratiti u devetoj igri kada je Wawrinka servirao za set, iskoristivši drugu break-loptu u tom gemu. Set je otišao u tie-break, a ondje hrvatski igrač dominirao, dobio ga sa 7-2 i poveo.

U drugom setu oba su tenisača rano izgubila svoje početne udarce, ali do kraja ih nisu ispuštali iz ruku, pa se ponovo morala igrati 13. igra. I ponovo je prvi hrvatski reket bio mirniji i precizniji i nakon 7-2 mogao je početi slaviti pobjedu.

Wawrinka je ostao na jednom turnirskom naslovu u karijeri, koji je osvojio u Umagu 2006. godine. U finalima je inače na negativnom omjeru od jedne pobjede i čak šest poraza.