Početak sezone

Federer: Želim osvojiti Mubadala World Tennis championship

Treći tenisač svijeta, Švicarac Roger Federer, impresivno je završio prošlu sezonu, sa 17 uzastopnih pobjeda. Novu sezonu otvorit će na ekshibicijskom turniru u Abu Dhabiju…

Nakon polufinalnog poraza na US Openu od Novaka Đokovića, u ogledu u kojem je u petom setu imao servis za meč i dvije povezane meč-lopte, Federer je dobio dva meča u Davis Cupu, nakon toga je uzeo šest tjedana stanke, a onda osvojio tri turnira, Basel, Pariz (po prvi puta u karijeri) i završni turnir osmorice najboljih, odnosno ATP finale u Londonu.

''Bio je to najsnažniji završetak sezone koji sam ikada imao u karijeri. Vrlo sam ponosan na to', veli Federer.

Novu sezonu otvorit će na vrlo jakom trodnevnom ekshicijskom turniru u Abu Dhabiju, od 29. do 31. prosinca.

Federer će u polufinalu igrati protiv pobjednika ogleda između prvog igrača svijeta, Srbina Novaka Đokovića, i Francuza Gaëla Monfilsa, dok će u drugom polufinalu drugi svjetski reket, Španjolac Rafael Nadal, pobjednik Mubadala World Tennis championshipa u prethodna dva izdanja, odmjeriti snage s boljim iz ogleda sunarodnjaka mu Davida Ferrera i Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge. Uistinu impresivno društvo za sam kraj 2011 godine, ali i početak nove sezone…

''Radujem se novoj sezoni koja će za mene početi u Abu Dhabiju. Osjećam da sam i dalje u jako dobroj formi, još uvijek strastveno pristupam svakom treningu. Sve je na svom mjestu. Volio bih osvojiti Mubadala World Tennis championship. To bi bio odličan početak sezone'', izjavio je Federer.