Ostala najbolja četiri

Federer u pet setovima bolji od Tsonge: U polufinalu s Murrayjem!

Roger Federer posljednji je polufinalist Australian Opena. U četvrtfinalnom je meču švicarski tenisač u teških pet setova sa 7-6(4), 4-6, 7-6(4), 3-6, 6-3 savladao Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu...

Bio je ovo 12. međusobni ogled ove dvojice igrača i deveta pobjeda Federera koji je do nje stigao nakon tri sata i 35 minuta igre. Ujedno je tako kompletirana postava od četiri najbolja nositelja u polufinalu prvog ovosezonskog Grand Slama gdje će snage odmjeriti Federer protiv Andyja Murrayja, te Novak Đoković protiv Davida Ferrera.

Federer je u meču iskoristio petu meč-loptu, prvu na vlastiti servis, nakon što je kod vodstva 5-2 u petom setu propustio realizirati četiri meč-lopte na Tsongin početni udarac.

U odlučujućem setu Federer je napravio break u 4. gemu i uspio ga zadržati do kraja. Prethodna svoja dva dobivena seta riješio je u tie-breaku. Tsonga je Federeru oduzeo servis u pet navrata (od 9 break-lopti), jednom više nego Švicarac njemu, iako je Federer imao puno više prilika (4/18).

Federer je imao manje winnera (49-66), ali i manje neforsiranih pogrešaka (47-61), te je na koncu osvojio više poena (169-164).

Protiv svog sljedećeg protivnika, Andyja Murrayja, Federer je igrao 19 puta. Uspješniji je Britanac sa 10 pobjeda.(TS)