Njihov najkraći meč

Federer na Mastersu brutalno razbio Nadala!

Nevjerojatnom lakoćom je u utorak, u meču 2. kola skupine B na ATP World Tour Finalsu, Roger Federer pobijedio Rafaela Nadala. Bilo je 6-3, 6-0 za švicarskog tenisača...

Bio je to najkraći meč dvojice tenisača u njihovim uzajamnim dvobojima i najuvjerljivija pobjeda: nikad poraženi od dvojice velikana nije uzeo pobjedniku samo tri gema!

Do 3-2 u prvom setu je Nadal držao jaki Federerov ritam, no od tog trenutka, pa do kraja, je osvojio jedan jedini gem. U drugom je setu ostao potpuno bez odgovora na žestoki tenis koji je nametnuo Švicarac. Čak se ne može reći da je Nadal odigrao jako slabo, ali je na drugoj strani njegov suparnik doslovno briljirao i još jednom potvrdio da je u ovom trenutku tenisač s najboljom formom i da je prvi kandidat za londonski naslov, u njegovom slučaju, to bi bila obrana pehara od prošle godine.

U drugom je setu Nadal osvojio samo devet poena, a kroz cijeli meč nije našao protuodgovor za igru na prvi servis Švicarca. Federer je dobio 23 od 27 poena nakon ubačenog prvog servisa. No, općenito je Federer izgubio samo osam poena na svom servisu.

S druge strane Federer je imao čak šest break-prilika od kojih je iskoristio četiri. Ovom pobjedom se Federer plasirao u polufinale, a Nadalu ostaje borba za drugo mjesto. U polufinale će kao drugi iz ove skupine pobjednik meča Nadal - Tsonga.

Recimo još da je ovo bio 26. međusobni meč Švicarca i Španjolca. Nadal sada vodi 17-9. Ovaj meč je u Londonu trajao samo jedan sat i jednu minutu.