Pridružio se Fedexu

Đoković u srpskom okršaju svladao Tipsarevića za polufinale Dubaija!

Poznata su trojica polufinalista vrlo jakog teniskog ATP turnira u Dubaiju iz serije 500, Đoković se naime, pridružio Federeru i Murrayu...

Prvi svjetski tenisač Novak Đoković plasirao se u polufinale jakog ATP turnira u Dubaiju, nakon što je u srpskom ogledu, sa 6-1, 7-6(6), pobijedio Janka Tipsarevića.

Bio je to njihov peti međusobni ogled i četvrta pobjeda Đokovića, s tim da se prvi put dogodilo da Tipsarević nije uspio uzeti niti set u meču. Inače, bio je tome jako blizu. U tie-breaku drugog seta je vodio 4-1, te je kod 6-5 imao servis za set. No, ništa nije iskoristio i na kraju je ostao bez ičega.

Kroz cijeli meč Tipsarević nije došao do niti jedne break-prilike i Đoković je odigrao kudikamo kvalitetnije nego li dan ranije kada se opasno mučio protiv Ukrajinca Sergija Stahovskija. Đoković je iskoristio dvije od pet break-lopte, ali u drugom setu nije uspio slomiti sunarodnjaka.

U polufinalu će Đoković igrati protiv Andyja Murrayja, dok Federer ide na Del Potra.

Murray je prvi izborio plasman među četiri najbolja pobjedom nad Čehom Tomašom Berdychom 6-3, 7-5. Bila je to prva pobjeda Škota protiv Berdycha od kojeg je poražen u prethodna tri susreta. Ovom pobjedom je Murray ujedno ostvario i najbolji rezultat turnira u Dubaiju na kojem je dosad nastupio tri puta ne računajući ovaj.

Škot je sasvim zasluženo izborio polufinale s obzirom da je od početka pa sve do kraja susreta on bio taj koji je diktirao tempo. Jedino se u posljednjem gemu meča, pri rezultatu 6-5 i servisu za pobjedu, previše opustio i dozvolio Čehu da mu izbori break-loptu. Međutim, anulirao ju je sjajnim servisom na crtu, a nakon toga je s još dva uzastopna poena "čekirao" kartu za polufinale u kojem čeka pobjednika susreta Novaka Đokovića i Janka Tipsarevića.

Švicarski genije Federer s lakoćom se obračunao protiv Rusa Mihaila Južnija koji nije imao sreće ni u 13. međusobnom susretu. Naime, i 13. meč između ove dvojice tenisača pripao je Federeru.

Švicarac ni u jednom trenutku meča nije dao priliku Južniju da mu zaprijeti oduzimanjem servisa, dok je on njemu od 11 ponuđenih prilika dva puta "lomio" servis. Federer će u polufinalu igrati protiv Juana Martina Del Potra, koji je kao posljednji izborio mjesto u polufinalu.

U posljednjem četvrtfinalu, koje je trajalo jedan i pol sat, pobijedio francuskog igrača Jo-Wilfrieda Tsongu 7-6(1), 6-2. Bio je to njihov šesti međusobni meč, a Del Potro je petom pobjedom dokazao da zna kako protiv Francuza. Također, prije šest dana, u polufinalu Marseillea, su se također na terenu susrela ova dvojica tenisača i Del Potro je tada slavio u tri seta.

Sada je sve bilo lakše, pogotovo nakon što je Argentinac sa čak 7-1 dobio tie-break prvog seta. U drugoj je dionici Del Potro brzo s dva breaka odjurio na 4-0 i nakon toga je za Tsongu povratak u meč bio nemoguć.

Kroz cijeli meč Tsonga nije došao do niti jedne break-prilike, dok je Del Potro realizirao dvije od četiri. Imao je Del Potro čak 72 posto ubačaja prvog servisa, nakon kojeg je osvojio 81 posto poena (35 od 43).

Loša vijest za stasitog Argentinca prije polufinala je 9-2 za Švicarca u međusobnim ogledima, a ove godine je Federer već dva puta pobjeđivao Del Potra (Australian Open i Rotterdam). (TS)