breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Fantastični Ljubičić pobijedio i Nadala u polufinalu!

Pobjedom 3-6, 6-4, 7-6(1) protiv Rafaela Nadala, hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u finale ATP turnira Masters 1000 serije koji se igra u Indian Wellsu...

Bio je ovo sedmi međusobni ogled Ljubičića i nekad prvog tenisača svijeta, te druga pobjeda hrvatskog reketa nakon pet uzastopnih poraza. Branitelja naslova Ljubičić je svladao sjajnom igrom u tie-breaku posljednjeg seta u kojoj je bolje napadao, ali i branio pokušaje suparnika. Za naslov će igrati protiv boljeg iz ogleda šestog i sedmog nositelja turnira, odnosno Robina Söderlinga i Andyja Roddicka.

Nakon Đokovića, Ljubo je skinuo skalp i Rafi Nadalu!

Otvarajući gem meča Nadal je iskoristio za prednost breaka, a drugim kod 5-4 odveo meč u sljedeći set. Sve do Ljubičićeve prednosti 5-4 u toj dionici igre niti jedan tenisač nije pronašao slabu točku na početni udarac suparnika, a potom je 20. nositelj iskoristio rupu u Nadalovoj igri i izjednačio rezultat.

Bolja Ljubičićeva igra nastavljena je i na otvaranju završnog seta. Odmah u uvodu hrvatski tenisač oduzeo je servis trećepostavljenom igraču turnira koji se uz nagradni fond 3.6 milijuna dolara igra na tvrdoj podlozi, te najavio iznenađenje. Brzi napad Nadala ubrzo je urodio vraćanjem rezultata u egal (1-1) što je trajalo i do trinaeste igre i potpune dominacije hrvatskog tenisača u njoj.

Naime, u tie breaku je Ljubičić izgubio prvi poen, ali je potom osvojio njih sedam zaredom i došao do jedne od najvećih pobjeda u karijeri neobranjivom forhend paralelom i prvog finala na nekom od turnira iz serije 1000.

Statistički gledano, Nadal je osvojio više poena od Ljubičića (98-92), više puta oduzeo servis (3-2) i imao više break-lopti (10-6), no nije pronašao način na koji se oduprijeti servisu Hrvata (17 as-servisa, 81posto iskorištenosti prvog servisa), kao niti odgovoriti na napade u ključnim trenucima meča dugog dva sata i 35 minuta.

Protiv Roddicka Ljubičić ima negativan omjer 3-7, a sa Söderlingom se susretao pet puta i upisao tri pobjede u tim ogledima.