Đokovića nema tko zaustaviti, Lendlov rekord sve bliže

Na ATP turniru iz serije Masters 1000 u Miamiju drugi tenisač svijeta Novak Đoković nastavio je sa sjajnim igrama.

Srpski tenisač se plasirao u polufinale pobjedom protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 6-4, 6-2. Srpski je tenisač tako i dalje savršen u 2011. godini s omjerom pobjeda i poraza 22-0 i sve je bliže Ivanu Lendlu i njegovom startu u 1986. godinu (25-0).

Đoković će za plasman u finale igrati protiv Amerikanca Mardyja Fisha koji je u ranijem dvoboju bio bolji od Španjolca Davida Ferrera.

Amerikanac Fish je u četvrtfinalu je izbacio i šestog nositelja Davida Ferrera. Petnaesti tenisač svijeta je nakon sata i 22 minute slavio sa 7-5, 6-2. Ferrer je u 11. gemu prvoga seta s dvije vezane dvostruke servis-pogreške omogućio Fishu break, nakon čega se potpuno raspao. Domaći je predstavnik u drugom setu iskoristio obje svoje prilike za oduzimanje suparnikova servisa, a sam nije pružio Španjolcu nijednu šansu za obrat.

Bjeloruskinja Viktorija Azarenka pobrinula se za iznenađenje dana na velikom WTA turniru u Miamiju. U četvrtfinalu je izbacila drugu tenisačicu svijeta, Belgijanku Kim Clijsters.

Nakon sata i 20 minuta igre bilo je 6-3, 6-3 za 21-godišnju osmu igračicu svijeta i pobjednicu ovog turnira prije dvije godine. Iskoristila je Azarenka potpuno neprepoznatljivu igru Belgijanke koja je napravila čak 44 neprisiljene pogreške. Bjeloruskinja je na taj način došla do druge pobjede u šestom međusobnom meču ovih tenisačica.

"Jednostavno se nisam osjećala dobro. Ni psihički ni fizički. Posljednjih mi je nekoliko dana bilo teško, ali ne toliko da ne bih trebala biti spremna za pobjedu. Čini mi se kao da nisam imala dovoljno pobjedničkog duha", naglasila je aktualna osvajačica US Opena i Australian Opena, dok je presretna Azarenka dodala:

"Ovdje se osjećam sretnom cijelo vrijeme. Nije važno jesam li na terenu ili izvan njega. Ovo će za mene uvijek biti posebno mjesto, tako da stvarno uživam, a kad je tako, onda je lako igrati.

Azarenka će u polufinalu igrati protiv treće svjetske tenisačice, Ruskinje Vjere Zvonarjeve, koja je ranije izbacila Poljakinju Agnieszku Radwansku.