Đoković sredio Nadala, ali strepi zbog Davidenka

Novak Đoković obavio je svoj dio posla, a sada mora čekati ishod meča između Robina Söderlinga i Nikolaja Davidenka da sazna hoće li igrati u polufinalu ATP finala, turnira osmorice najboljih svjetskih tenisača...

Đoković je u posljednjem kolu skupine B u londonskoj O2 Areni svladao Rafaela Nadala sa 7-6(5), 6-3 i došao na omjer od dvije pobjede i jednog poraza. No, ukoliko Davidenko u večernjem meču pobijedi Söderlinga, koji je sigurno u polufinalu, srpski tenisač neće među četvoricu najboljih.

Treći tenisač svijeta je do prvoga seta došao tek nakon tie-breaka iako je prije toga dva puta oduzimao servis Španjolcu. No, Nadal se oba puta uspijevao vratiti, ali ne i nakon što je Đoković u tie-breaku poveo sa 6-2. Spasio je drugi igrač svijeta tri set-lopte, ali četvrtu nije mogao.

U drugom je setu Srbin do breaka došao u četvrtom gemu, ali ovaj put vodstvo više nije ispuštao i mirno je priveo meč kraju.

Nadal je tako ATP finale završio s tri poraza i bez osvojenog seta. Ostao je tako na 399 pobjeda na Touru u karijeri, a za jubilarnu će morati pričekati sljedeću godinu. Zanimljivo je da Nadal, počevši od poraza protiv Rogera Federera u finalu Madrida (17. svibnja), protiv igrača iz Top 10 kluba ima omjer pobjeda i poraza 1-9!

ATP finale, skupina B, 3. kolo:

Đoković – Nadal 7-6(5), 6-3

Davidenko – Söderling (kasnije)

Redoslijed: 1. Söderling 2-0 (razlika u setovima 4-0), 2. Đoković 2-1 (4-3), 3. Davidenko 1-1 (3-2), 4. Nadal 0-3 (0-6)