Đoković melje: Stigla i 33. pobjeda u nizu

Teniska se elita ovog tjedna prebacila u Rim na jaki ATP turnir iz Masters serije 1000, a u srijedu su na teren izašli, ili će tek izaći, najbolji svjetski tenisači...

Tako je premijeru u Rimu imao i prvi tenisač svijeta Rafael Nadal koji se silno mučio protiv prosječnog talijanskog tenisača Paola Lorenzija, 29-godišnjaka koji je tek 148. na ATP ljestvici. Meč je trajao čak dva sata i 37 minuta, a najbolji svjetski tenisač je pobijedio 6-7(5), 6-4, 6-0.

Poraz od Đokovića u finalu Madrida je očigledno ostavio traga na "kralju zemlje", pa je tie-break prvog seta dobio Lorenzi, a jako je dugo prijetio i u drugom setu i bio blizu uvjerljivo najveće pobjede u svojoj karijeri. Ipak, Nadal se iskoprcao iz svih problema, prvenstveno je pobijedio samoga sebe, te dobio drugi set sa 6-4, a u trećem setu suparniku nije dopustio osvajanje niti jednog gema.

Spomenuti Đoković nije bio niti blizu takvih problema. Ekspresno je završio meč s Poljakom Lukaszom Kubotom, te pobijedio 6-0, 6-3. Bila je to već 33. pobjeda zaredom srpskog tenisača u ovoj godini. U prvom je setu Kubot osvojio - devet poena!