Čeh preslab za broj 1

Đoković i Ferrer prvi polufinali par u Melbourneu

Srpski tenisač Novak Đoković, svjetski broj 1, plasirao se u polufinale Australian Opena četvrtfinalnom pobjedom nad Čehom Tomašom Berdychom 6-1, 4-6, 6-1, 6-4...

Srpski je tenisač sjajno odradio prvi i treći set, u drugom je imao jedini pad, dok je u četvrtom rutinski priveo meč kraju.

U drugom je setu Berdych napravio break u prvom gemu i kasnije ga držao do kraja, pritom spasivši kod vodstva 5-4 na svom servisu za set 4 break-lopte. No, jedan dobar set premalo je za pobjedu nad srpskim tenisačem, koji je ovom pobjedom i matematički osigurao broj 1 na sljedećoj ATP ljestvici bez obzira na ishod turnira do kraja.

Đoković protiv Berdycha nije pokazao znakove umora nakon petosatnog iscrpljujućeg meča u osmini finala protiv Švicarca Stanislasa Wawrinke, te je slavio nakon dva sata i 31 minute igre i došao do 12. pobjede u 13. međusobnom meču.

Sljedeći protivnik bit će mu Španjolac David Ferrer koji je ranije u pet setova savladao sunarodnjaka Nicolasa Almagra 4-6, 4-6, 7-5, 7-6(4), 6-2.

Đoković i Ferrer međusobno su dosad igrali 14 puta u karijeri, a uspješniji je srpski tenisač koji vodi s omjerom 9-5. Posljednji su put igrali u polufinalu US Opena prošle godine kada je Đoković slavio 3-1 u setovima.(TS)