Đoković bez milosti razbio Murrayja i ponovo pokorio Melbourne!

Srpski tenisač Novak Đoković osvojio je u Melbourneu drugi Grand Slam u karijeri, lakom pobjedom protiv Murrayja u finalu...

Nakon što je u velikom stilu izbacio Rogera Federera u polufinalu, Novak Đoković ponovo se popeo na sam vrh svjetskog tenisa. Kao veliki favorit nije dopustio iznenađenje u finalu protiv Andyja Murrayja, kojeg je glatko dobio 3:0 u setovima, za ponovni trijumf na Australian Openu, drugi u karijeri.

Đoković je dominirao od prvog do posljednjeg poena, dok je Škot radio previše pogrešaka i takvom igrom nije mogao parirati protivniku. Tek je u prvom setu viđena prava borba do rezultata 4:4, no zatim je kod 5:4 Đoković oduzeo servis protivniku i u sljedeća dva seta s lakoćom dovršio posao.

'Nole' je u meču imao čak 18 'break' prilika i čak 7 puta oduzeo servis protivniku. Imao je više izravnih poena (26-21) i manje neprisiljenih pogrešaka (33-47). Murray nije pronašao igru kojom bi Velikoj Britaniji donio Grand Slam kojeg toliko iščekuje od 1936. godine.

Podsjetimo, Đoković je trijumfirao na Australian Openu i 2008. godine kada je dobio Tsongu u finalu. Također je osvojio ATP Finals 2008. godine, a ima i dva finala US Opena te osvojeni Davis Cup. Trenutno je treći igrač svijeta, no s ovim nivoom igre mogao bi zaprijetiti nedodirljivom dvojcu na vrhu: Rafaelu Nadalu i Rogeru Federeru.