Dodiga u Memphisu zaustavio povratnik Del Potro

Hrvatski tenisač Ivan Dodig zaustavljen je u 2. kolu ATP turnira u Memphisu koji se igra na terenima tvrde podloge. Bolji od njega bio je Juan Martin del Potro rezultatom 6-4, 6-4...

Argentinski tenisač, nekad četvrti na svijetu, postepeno se vraća sportu iz kojega je u prošloj godini izbivao osam mjeseci zbog komplicirane ozljede i operacije ručnoga zgloba.

''Borim se iz tjedna u tjedan. Nije lako, posebice zato što nisam nositelj'', kaže danas 298. igrač ATP-ova poretka, kojem je za pobjedu protiv hrvatskog tenisača bio dovoljan po jedan break u svakome setu meča dugog 85 minuta.

Jedinu break-priliku Dodig je propustio realizirati u otvarajućem dijelu meča.

Del Potru u četvrtfinalu ždrijeb donosi američkog kvalifikanta Michaela Russella. Podsjetimo, Russell je u prvome kolu slavio protiv Ive Karlovića, a u drugome je s dva puta po 6-4 bio bolji od Francuza Florenta Serre.

Spasivši dvije set-lopte u drugome setu protiv Janka Tipsarevića četvrtfinale je izborio i prvi nositelj turnira Andy Roddick. Pobjeda 6-1, 7-6(8) dovela ga je među posljednjih osam u turniru te mu sada slijedi meč protiv Lleytona Hewitta koji je s 6-7(9), 7-5, 6-0 bio bolji od Adriana Mannarina.

Ogled dvojice nekad vodećih tenisača ATP-ova ljestvice bit će njihov trinaesti ukupno. Posljednjih pet mečeva otišlo je na Roddickovu stranu i omjer njihovih karijera trenutačno je poravnat na 6-6.

Milos Raonic nastavlja nizati uspjehe. Pobjednik prošlotjednog turnira u San Joseu plasirao se u četvrtfinale Memphisa pobjedom 6-4, 6-7(10), 7-6(1) protiv Radeka Štepaneka. Isto je pošlo za rukom petome nositelju Samu Querreyju koji će mjesto u polufinalu tražiti protiv četvrtopostavljenog Mardyja Fisha...