Dodig sjajno otvorio veliki turnir u Miamiju

Hrvatski tenisač Ivan Dodig uspješno je otvorio nastup na ATP turniru u Miamiju, iz Masters serije 1000.

Dodig, koji je trenutno 57. tenisač na svijetu u prvom je kolu pobijedio Kazahstanca Andreja Golubjeva rezultatom 6-7 (7), 6-4, 6-0.

U jednom trenutku meča je Dodig opasno visio protiv dvadeset pozicija bolje plasiranog tenisača na ATP ljestvici. Naime, Golubjev je imao set u džepu, te break-loptu kod vodstva 4-3 u drugom setu. Bila je to, praktički, mini meč-lopta. No, kada je to Dodig spasio imao je preko puta potpuno slomljenog suparnika. Naime, Dodig je od tog trenutka napravio seriju gemova od 9-0!

Kod 4-4 u drugom setu je prvi put došao do break-prilike u tom dijelu meča. Hrvat je odmah iskoristio šansu, potom i odservirao za 1-1 u setovima, dok je u trećoj dionici protutnjao kraj grogiranog suparnika. U trećem je setu Golubjev osvojio samo sedam poena.

U prvom je setu svaki od tenisača dva puta izgubio vlastiti servis. Dodig je poveo 2-0, potom je Golubjev imao 4-3 s breakom, ali je na kraju tie-break odlučivao o boljem. Dodig je spasio u tie-breaku 5-4 i dva servisa Golubjeva, ali je nakon toga kazahstanski tenisač ipak osvojio tu početnu dionicu meča, koji je poslije otišao na stranu hrvatskog tenisača.

Bio je ovo četvrti međusobni meč ova dva tenisača. Sada je rezultat 2-2, a svaki put ranije su igrali u kvalifikacijama ATP turnira. Meč je trajao ukupno dva sata i 14 minuta, a Dodig je na kraju skupio čak 21 poen više od suparnika (100-79). Iskoristio je šest od osam break-prilika.

U 2. kolu će Dodig, po prvi put u karijeri, igrati protiv četvrtog tenisača na svijetu, Šveđanina Robina Söderlinga.