Bolji od Mannarina

Dodig se plasirao u drugo kolo ATP turnira u Stockholmu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u 2. kolo ATP turnira 250 koji se ovog tjedna igra u švedskom gradu Stockholmu pobjedom nad francuskim tenisačem Adrianom Mannarinom s dva puta po 7-6.

Dodig se nakon ne toliko uspješne azijske turneje (jedna pobjeda i tri poraza) vratio na europsko tlo, točnije Stockholm, na kojem je upisao premijernu pobjedu protiv Francuza Mannarina. Naime, ovo im je bio treći međusobni susret i tek prva pobjeda našeg tenisača.

Oba seta otišla su u tie-break, a Dodig se u njima pokazao kao mentalno čvršći igrač od Mannarina koji je imao svojih prilika, pa čak i set-loptu, ali ih nije uspijevao pretvoriti u rezultat. U prvom setu nije bilo breakova, ali je zato bilo šest propuštenih break-prilika (Dodig četiri, Mannarino dvije). Tie-break je Dodig riješio u svoju korist rezultatom 7-5.

Malobrojni gledatelji u štokholmskoj dvorani vidjeli su dva breaka u drugom setu, po jedan sa svake strane, uz identičan broj prilika za obrat kao i u prvom setu. Set je ponovno otišao u tie-break u kojem je naš tenisač ponovno bio hladnije glave, te ga uzeo rezultatom 8-6.

Dodiga u 2. kolu čeka bolji iz susreta Argentinca Davida Nalbandiana i Belgijca Xaviera Malissea.