Polovičan uspjeh

Dodig prošao u drugo kolo, Čilića zaustavio Tsonga

Ivan Dodig je uspješno prošao prvu prepreku na ATP turniru Masters 1000 kategorije u Cincinnatiju. Svladao je Latvijca Ernestsa Gulbisa 6-3, 7-6(3)...

Respektabilnog je suparnika, pobjednika ATP turnira u Los Angelesu prije dva tjedna, 36. tenisač ATP-ove ljestvice dobio nakon sat i 40 minuta igre.

Jedinu je slabost tijekom meča Dodig pokazao u šestom gemu drugog seta dopustivši uskoro 23-godišnjem Latvijcu, trenutačno 48. tenisaču svijeta, da povede 4-2 ne uspjevši spasiti break-loptu, jedinu od četiri Latvijčeve tijekom meča i jedinu u drugom setu.

Uzvratio je Dodig suparniku, međutim, već u idućem gemu, te potom na svom servisu izjednačio na 4-4. Sjajnu je priliku za okončanje meča imao u 11. gemu kada je imao 15-40 na Gulbisovu servisu pri 5-5 rezultatu. Do meč-lopti, njih ukupno 5 (6-1 vodstvo) došao je ipak u tie-breaku. Iskoristio je treću.

Dodig, koji je dobio i drugi međusobni dvoboj s Latvijcem (prethodni se meč igrao 2009. u Zagrebu), za treće će se kolo boriti protiv Španjolca Feliciana Lopeza, 25. tenisača po ATP-ovu renkingu. U jedinome njihovu dosadašnjem meču Dodig je ove godine slavio u četvrtfinalu Barcelone 6-4, 2-6, 6-4.

Dodig se ovom pobjedom priključio Karloviću u 2. kolu ovog turnira, a to nije uspjelo Marinu Čiliću. Premda nije igrao loše, Čilić nije imao nikakve šanse protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge u meču prvog kola ATP turnira Masters 1000 kategorije u Cincinnatiju.

Pobijedio je 15. nositelj turnira i prošlotjedni finalist u Montrealu (predao Đokoviću) 6-3, 6-4 izborivši nastup u drugom kolu nakon samo 78 minuta igre bez najmanje krize na svom servisu: Čilić nije bio niti blizu makar jednoj break-lopti jer je sjajni francuski server osvojio 40 od ukupno 46 odigranih poena na svom servisu.

Dok je Tsongin prvi servis bio na 61 posto ubačaja, Čilić je bio na daleko skromnijih 37 posto. Suočavao s s break-loptama hrvatski tenisač u pet navrata, od čega je tri spasio. Tsonga nije propustio priliku u osmom gemu prvog i trećem gemu drugog seta.